Evde Ağrısız Kulak Delme - Zirve Evde Sağlık Hizmetleri

Bakırköy Evde Sağlık Telefon
Bakırköy Evde Sağlık Telefon

Animated textheadlineswords

Animated textheadlineswords

Animated textheadlineswords

Evde SağlıkHemşirelikEnjeksiyonSerum TakmaSonda TakmaKulak YıkamaKan TahlilleriPansuman Hizmeti İçin Bizi arayabilirsiniz

Bakırköy Evde Sağlık Telefon
Bakırköy Evde Sağlık Telefon
Bakırköy Evde Sağlık Telefon
Bakırköy Evde Sağlık Telefon
İçeriğe git
Evde Kulak Delme
Evde Kulak Delme (Küpe Takma) işlemi için İstanbul'un tüm semtlerine hizmetimiz vardır. Evde Küpe Takma (Kulak Delme) için bize ulaşıp bilgi ve hizmet alabilirsiniz. Ayrıca işyerimize gelerekte hizmet alabilirsiniz.
0551 555 1553

Bilgi ve randevu almak için bizi arayabilirsiniz.
                     


Kulak Nasıl Deldirilmeli?
Kulak deldirmede ideal olanı kuyumcu vb. hijyenik olduğundan emin olmadığınız yerlerden çok; sterilizasyona dikkat edilen ve bu işlemi yapan sağlık kurumlarını seçmektir. İşlemi gerçekleştirecek olan kişi, delik açacağı bölgeyi sterilize edici özel solüsyonlarla temizlemeli ve kulak memesini anestezik krem/sprey ile uyuşturduktan sonra, kanamayı da azaltmak için az miktarda anestezik madde enjekte ederek delmelidir. Delmek için kulağın kıkırdaksız olan meme kısmı tercih edilmeli, enfeksiyona açık olan daha az kanlanan ve kıkırdak içeren kulağın diğer kısımları seçilmemelidir. Delmede kullanılacak olan küpe sallantısız, en az allerjik olan titanyum veya 14 ayar altın alaşımlı olmalıdır. Çok sıkı ve ufak küpe klipsleri, kulak deliğinden kulak derisi altına kaçabileceği için seçilmemelidir.

Deldirme işlemi sonrasında herhangi bir problem olmadıkça iyileşme periyodu olan 6 hafta boyunca küpe çıkartılmamalıdır. Delik etrafı düzenli olarak günde en az 2 kez (özellikle çocuk okul çağında ise okuldan geldikten sonra) kolonya ile silinmeli ve günde 1 kez, yapışmayı önlemek için, klips arkadan tutulup desteklenerek kendi etrafında hafifçe döndürülmelidir. 6 hafta sonunda, isteniyorsa ilk küpe çıkarılıp başka küpeler takılabilir.
Kulak deldirme sonrasında ilk 1-2 hafta %30 oranında bazı ufak çaplı sorunlar görülebilmektedir. Bunlardan en sık görüleni, yara yeri enfeksiyonudur. Küpe deliği etrafında ağrı, kızarıklık, ısı artışı ve sarımsı akıntı ortaya çıkar. Okul/kreş çocuklarında çocuğun kirli ellerle küpesine dokunması bunu kolaylaştırır. Bu durumda bir KBB Uzmanına başvurmak gerekir. Olabildiğince küpeyi çıkarmadan lokal tedavi edilmesi gerekir. Yoksa küpe deliği; olay, ilk 2 ay içinde olduysa kapanabilir.
Çocuklarda rastlanan bir diğer sorun, oyun ya da tenefüs sırasında küpenin takılıp kulak memesini çekerek yırtmasıdır. Bu nedenle pek çok okulda küpe takılması yasaktır ya da top uçlu sallantısız küpelere izin verilmektedir. Böyle bir durumda en yakın hastanenin acil servisine başvurulmalı, hastaneye gidene kadar kulak memesi tentürdiyotla silindikten sonra kanamayı durdurmak için steril bir tamponla iki tarafından sıkıştırılmalı ve küpe çıkarılmaya çalışılmamalıdır.
Bakırköy Evde Kulak Delme Hizmeti
Amacımız
Haftanın 7 günü, Evde ve İşyerinde Sağlık Hizmetine ihtiyaç duyduğunuz her an Profesyonel ve Motosikletli Ekiplerimizle hızlı ve ekonomik sağlık hizmeti verebilmek için bizi arayabilirsiniz.
Her türlü bilgi, soru ve önerilerinizi whatsapp veya telefonla bize iletebilirsiniz.
Unutmayın; Hastanın yaşı değil,
Hastalığın yaşı önemlidir.
Bakırköy Evde Sağlık Telefon
Bakırköy Evde Sağlık Telefon
Bakırköy Evde Sağlık Telefon
İçeriğe dön